Karanlık Barselona

Karanlık Barselona

1977 yılında doğan Marc Pastor, krimonoloji ve ceza kanunu, okudu ve Barselona’da olay-yeri araştırmacısı olarak çalışmaktadır. Kendisi dört kitabın yazarıdır: Montecristo, 2008 yılında Crims de Tinta ödülünü alan Karanlık Barselona, L’any de la plaga ve Bioko.

Zengin bir atmosfere sahip macera romanları Bilim Kurgu’dan Polisiye’ye çeşitli temalar içermektedir. Türkçe’de yayımlanan ilk kitabı Karanlık Barselona, Biblion Yayınları’ndan çıktı.

Diğer detaylar:

Yazar: Marc Pastor | Çeviren: Gülsevim Erhan | Yayın Tarihi: Şubat 01, 2016 | Sayfa Sayısı: 256 Sayfa | Boyut: 13,5 x 21 | ISBN: 9786054609840

Satın al:

20. yüzyılın başları, Barselona… Yoksulların ve özellikle hayat kadınlarının çocukları, halkın “vampir” ya da “Barselona Canavarı” ismini taktığı biri ya da birileri tarafından kaçırılır ve çocuklara ne olduğu öğrenilemez.

Emniyet Müdürlüğü ve vali, kaçırılma olaylarının gerçek olmadığını, gerçek olsa bile kimsenin yoksul çocuklar için uğraşacak zamanı olmadığını düşünür. “Şikâyet yoksa, dava da yoktur.”

“Korkunç olduğu kadar merak uyandırıcı… Sıradışı, berrak bir kalem… Şiddetle önerilir.” Independent

Okumayı 17 yaşında öğrenmesine rağmen polisiye roman tutkunu olan Komiser Corvo, işin peşini bırakmanın vicdansızlık olacağına inanır. Anne ve babaların korku içinde yaşadığı bir şehirde, açılmayan davaların peşini bırakmaya niyeti yoktur. Komiser Corvo, suçun normalleştiği bir dönemde, kalabalık Barselona sokaklarında, hırsızlar, akıl hastaları, kumarhaneler, genelevler, yoksul mahalleler, zenginlere ve makam sahibi kişilere satılan çocuklar, rüşvetle susturulmuş polisler ve çürümüş bir adalet sistemi içinde “Barselona Canavarı”nı bulabilecek mi?

2015’te eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanan, yılın en iyi polisiye romanları listelerine giren Karanlık Barselona polisiyeseverler için benzersiz bir okuma vaat ediyor.