Çelikten Düğümler

Çelikten Düğümler

Sandrine Collette 1970 Paris doğumludur. Felsefe bölümünde master yaptıktan sonra siyasal bilimler fakültesinde doktorasını hazırladı. Nanterre Üniversitesi’deki görevini bir kenara bırakıp Morvan’a yerleşti. Orada çok sevdiği atlarla ilgilenmeye başladı ve kendini yıllardır hikayelerini kurguladığı kitaplarını yazmaya adadı. Çelikten Düğümler ilk romanıdır. Son üç yılda üç romanla giriş yaptığı Fransız edebiyat dünyasında kendisine sağlam bir yer edindi. Bu üç romanıyla birbirinden değerli 10’un üzerinde ödül sahibi oldu.

Diğer detaylar:

Yazar: Sandrine Collette | Çeviren: Z. Canan Özatalay | Yayın Tarihi: Ekim 05, 2016 | Sayfa Sayısı: 194 Sayfa | Boyut: 13 x 19,5 | ISBN: 9786059648097

Satın al:

Bu kitap, Fransa’da yılın en iyi polisiyesine verilen Grand Prix de Littérature Policière 2013 ödülü sahibidir.

Nisan 2001. Sık bir ormanın örttüğü ücra bir vadideki harabeye dönmüş bir çiftliğin mahzeninde, bir adam zincire vurulur. İsmi Théo’dur ve kırk yaşındadır. İhtiyar iki kardeş tarafından kaçırılıp, köleleri haline getirilir. Théo çılgınlığın kıyısındaki bu evrene nasıl yuvarlanmıştır? Aslında hiç de kolay bir av değildir. Atletik ve sert bir yapıya sahip Théo, ihtiyarlar kendisini ormanın dibinde tuzağa düşürdüğünde, hapisten yeni çıkmıştır. Zorluklara aşinadır. Sudan ve yiyecekten mahrum, bitap bir halde, mahzenin su sızdıran taşlarına yaslanıp bu kâbusa inanmayı reddeder. Cezaevinde direnmiştir, yaşlı gardiyanlarından da kaçıp kurtulacağına ant içer.

“Okuyucuyu baştan uyaralım: Bu romanı bugüne kadar okuduklarınızla karşılaştırmayın. Klasik Fransız edebiyatı, psikolojik roman ve polisiye roman karışımı bu harika eserin eşi benzeri yok.”
L’EXPRESS

“Bu muhteşem (Amerikalıların tabiriyle) captivity thriller, tarzın klasiklerini ve Stephen King’in Sadist’ini hatırlatıyor.”
Le Figaro Magazine