Böyle Sustu Zerdüşt

Böyle Sustu Zerdüşt

1977 yılında Fransa’nın Alsace bölgesinde doğdu. Fransa’da birçok ünlü çizgi romancının okuduğu Strasburg Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Resim Atölyesini bitirdi. Başka yazarlarla ortak işlere imza attıktan sonra “Kabil Disko” adlı üçlemenin ilk ikisini yayınladı. Savaş sonrası Afganistan’da geçirdiği iki yılı konu alan bu kitaplarla Fransa’da adını duyurdu. “Kabil Disko” kitapları birçok dile çevrildi.

Ülkesinde genç kuşak çizgi romancıların en başarılılarından biri olarak kabul edilen yazar, kitaplarında kendini saf ve olaylara yabancı biri olarak çizse de bu sadece bir anlatım yöntemi. O aslında dünyayı gezen bir serüvenci, hümanist ve titiz bir gözlemci…

Diğer detaylar:

Yazar: Nicolas Wild | Çeviren: İbrahim Şahin | Yayın Tarihi: Kasım 11, 2013 | Sayfa Sayısı: 224 Sayfa | Boyut: 16 x 24 | ISBN: 9786054609222

Satın al:

Zerdüştlük, dünyanın en eski tek tanrılı dinlerinden biri.

Peki, günümüzde ihlallerine sıkça tanık olduğumuz insan haklarının, ilk bildirisinin aslında Milattan Önce 539’da, Zerdüştî bir kral olan I. Darius zamanında yazıldığını biliyor muydunuz?

2005-2008 yılları arasında Avrupa’nın çeşitli yerlerinde, Zerdüştlüğün birçok önemli sîması şaibeli şekillerde öldürüldü. Bu kişilerden biri olan Kasra Vadarafi’nin hayatından esinlenerek yazılan bu çizgi romanın her sayfasını merakla, heyecanla, gülerek ve duygulanarak okuyacaksınız.

İran’da Zerdüştî olmak, Zerdüştlüğün tarihi, mültecilik, aşk, cinayet gibi temaların peşinde İran, İsviçre, Fransa, Amerika, Hindistan gibi ülkelerde dolaşacaksınız.

Fransa’da en yetenekli çizgi romancılar arasında kabul edilen Nicolas Wild, sürgün edilen, horlanan, öldürülen insanları anlatırken bile güldürmeyi ve mesafeli durmayı başarabiliyor.