Albatros Süvarisi: Zemheri Şahı’nın Hazinesi

Albatros Süvarisi: Zemheri Şahı’nın Hazinesi

Besteci Soner Canözer 1994 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı.

2001 yılında Senfonik Rock tarzındaki projesi Almora’yı hayata geçirdi. Bu proje kapsamındaki albümler Japonya ve Meksika gibi ülkelerde de yayınlanarak beğeni topladı.

2005 yılı Soner Canözer’in müzikal kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Japonya’nın efsanevi müzikal topluluğu Takarazuka Revue, “Revue of Dreams – Jazzy Fairies” müzikalinde Soner Canözer’in “Güneşin Ozanları” ve “Fantasy” isimli eserlerini Japonca olarak seslendirdi. Tokyo Takarazuka Theater’da sahnelenen ve 2006 yılında TCA Pictures tarafından tüm dünyada DVD olarak yayımlanan bu müzikal, Soner Canözer’in eserlerini Ritchie Blackmore, Dio, Impelliteri ve Enrique Garcia gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin eserleri ile aynı sahnede buluşturdu.

2009 yılında Soner Canözer müzik yaşamında geride bıraktığı on beş yılını “Masalcı’nın On Beş Yılı” albümü ile kutladı. Kompozitörlüğünü ve orkestrasyonlarını Soner Canözer’in yaptığı albümün eserleri Prag Filarmoni Orkestrası tarafından icra edildi. Albümde yer alan Soner Canözer’e ait tüm eserler Opera, Sanat Müziği, Alternatif ve Rock gibi farklı müzik disiplinlerinin önde gelen isimleri tarafından seslendirildi.

2010 yılı Türkiye’de Japon Yılı kapsamında şair, yazar Sunay Akın tarafından hazırlanan Torii’nin Ardından belgeselinde Soner Canözer müzikleri kullanıldı.

2012 yılında Soner Canözer “Düş Irmakları / Rivers of Dream” isimli çocuklara yönelik olarak hazırlamış olduğu enstrümantal kısa bir albüm yayınladı.

2014 yılında Peter Illenyi yönetimindeki Budapeşte Senfoni Orkestrası eşliğinde kaydettiği Albatros Süvarisi isimli senfonik albümünü ve aynı adlı kitabını yayımlamıştır.

Diğer detaylar:

Yazar: Soner Canözer | Yayın Tarihi: Mayıs 02, 2017 | Sayfa Sayısı: 106 Sayfa | Boyut: 13,5 x 21 | ISBN: 9786059648141

Satın al:

Kuzey Bozkırı’nın yürekli hanı öfkeyle haykırdı:
– Seni arsız hortlak! Atalarım senin ne kadar kendini beğenmiş olduğunu söylerlerdi, belli ki seni iflah etmeye ölüm bile yetmemiş. Zira kendine ilah edindiğin kibrin, hâlâ yerlere göklere sığmayacak kadar büyük!
– Çadırdan gelen bir barbar için epey süslü laflar ediyorsun göçebe!
– Ben süslü laflar etmem Zemheri Şahı, taşıdığım yegâne süs onurumdur. Lakin çadırdan geldiğim doğrudur. Seninse düne kadar şaşaalı sarayların, üstüne kondurduğun koca koca kubbelerin vardı. Ama işte hepsi yıkıldı ve elinden gitti. Benim sarayım uçsuz bucaksız bozkır, kubbesiyse sonsuz Mavi Gök’tür. Ya sen Zemheri Şahı, sen bunları yıkabilir misin?

Birinci kitabıyla fantastik dünyanın kapılarını aralayan Albatros Süvarisi, serinin ikinci kitabı Zemheri Şahı’nın Hazinesi ile maceralarına devam ediyor.